TOPlist

FOTO: Policisté museli po hokejovém utkání zajistit 14 fanoušků

V sobotu večer 2. listopadu krátce po 19 hodině, v čase ukončení hokejového utkání mezi HC Nový Jičín a HC Prostějov zasahovali policisté. Svou roli v tomto jednání hrál alkohol, vyvrcholením bylo vzájemné napadání fanoušků a následné slovní i fyzické napadání policistů.

Fanoušci přijeli podpořit svůj tým. Ne všichni však šli za hokejem. Již v průběhu utkání se radikální část hostí v černých mikinách s kapucí na hlavách zhrocovala před stadionem. Podle získaných informací se chtěli střetnout s domácími mimo stadion. K vzájemnému střetu mezi těmito jedinci nakonec nedošlo.

Nicméně krátce po 19. hod., po ukončení utkání v těsné blízkosti hokejové haly se situace vyhrotila. Slovní napadání domácích fandů ze strany hostí vyústilo v potyčku.

V souvislosti s vývojem situace bylo 14 osob omezeno na svobodě. Hlavní dva aktéři, muži ve věku 21 a 23let byli zadrženi, jeden z útočníků skončil v policejní cele. Celkem 6 osob bylo umístěno na protialkoholní záchytnou stanici.

Jednání fanoušků prověřujeme s podezřeními ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, výtržnictví a přestupků neuposlechnutí výzvy.

Každé jednotlivé připravované utkání vyhodnocujeme. Aktuálně z pohledu možného rizika připravujeme adekvátní policejní síly pro případ možného narušení veřejného pořádku. Úzce spolupracujeme také s pořadatelským klubem před i v průběhu utkání. V případě narušení samotného utkání uvnitř stadionu, jsme připraveni v případě nezvládnutí situace pořadateli klubu, zakročit a sjednat pořádek.

no images were found

por. Mgr. Petr Gřes
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR

Inzerce