TOPlist

FOTO: Policisté dopadli pachatele loupeže, v ruce měl mít granát

Ve čtvrtek krátce před osmnáctou hodinou vešel do jednoho z bankovních domů v pražských Strašnicích nemaskovaný muž a po pokladní za přepážkou požadoval vydání finanční hotovosti. Tuto pohrůžku měl napsanou na lístečku s gramatickou chybou: „To je loupeš“. Zároveň tvrdil, že má u sebe granát a v ruce svíral věc, která tuto výbušninu připomínala. Pokladní lupiči v obavě o svůj život vydala finanční hotovost v řádu tisíců korun a ten se dal i s lupem na útěk.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu okamžitě rozjeli pátrání, které mělo po necelých pěti hodinách zdárný výsledek, a podezřelý skončil s pouty na rukou. Policisté si totiž na základě operativně pátrací činnosti a poznatků pro devětatřicetiletého česky hovořícího muže zašli do místa jeho bydliště a zde ho zadrželi. Zároveň u něj zajistili i uloupenou hotovost. Jako motiv svého jednání uvedl tíživou finanční situaci, kterou chtěl tímto činem řešit.

Nyní muž čelí podezření ze spáchání trestného činu loupeže, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Kriminalisté na muže zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, o čemž bude rozhodovat soud.

no images were found

Inzerce