TOPlist

FOTO: Policista mimo službu poskytl první pomoc sraženému cyklistovi

Policista sloužící na pražském místním oddělení ve Strašnicích, pprap. Jiří Neuman, skončil v pátek večer denní směnu a vracel se domů do Příbrami. Když ale před desátou hodinou večer zaparkoval svůj vůz na tamním náměstí T. G. Masaryka, uslyšel kvílení brzd a velkou ránu. O padesát metrů dál totiž srazil mladý čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Škody Superb cyklistu, který skončil pod koly auta. Čtyřiadvacetiletý policista duchapřítomně zareagoval a společně se svým kamarádem vytáhli zraněného cyklistu zpod auta a přivolali záchrannou službu. Mladík však mezitím několikrát upadl do bezvědomí a policista proto opětovně kontaktoval tísňovou linku a podle pokynů záchranáře plnil jeho instrukce.

Šokovaný řidič superbu neustále opakoval, že cyklistu neviděl a není se čemu divit. Nejenže cyklista neměl helmu, navíc byl oblečený do tmavého oděvu bez reflexních prvků a jeho jízdní kolo nemělo dostatečné osvětlení. Na hlavě měl pouze takzvanou „čelovku“ a k překvapení příbramských policistů pak nadýchal přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Přivolaní záchranáři nakonec opilého cyklistu převezli se středně těžkým zraněním do nemocnice, kde zůstal v hospitalizaci. Podle prvotních informací měl mladík zlomenou nohu a podezření na otřes mozku. Svoji roli sehrál nejen alkohol, ale i šok z dopravní nehody.

Podpraporčík Jiří Neuman k celé události dodal: „Překvapilo mě, že kolemjdoucí jen neprocházeli bez povšimnutí, ale zastavili se u nás a snažili se nám pomoci. Díky patří i kolegům z městské policie, kteří byli okamžitě u nás a zatímco jsme poskytovali první pomoc, v místě nehody řídili dopravu“.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR + Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce