TOPlist

FOTO: Policejní týdeník na návštěvě u sběratele nášivek

Dnes jsme poznali velmi zajímavého člověka a byla by škoda o něm nenapsat pár řádek. Navštívili jsme pana Vlastimila Čadu, jednoho z největších sběratelů policejních nášivek v Česku.

Jak jste se o nás dozvěděl?
– Policejní týdeník mi doporučil známý z městské policie a od té doby vaše stránky čtu téměř denně.

Vy jste tedy sběratel policejních nášivek? Jak jste se k tomuto koníčku dostal?
– Policejní práce jsem si vždy nesmírně vážil! I můj bratranec slouží. Já jsem bohužel nastoupit nemohl ze zdravotních důvodů a tak jsem alespoň začal sbírat nášivky. Zaměřuju se na Městskou policii a musím se pochlubit, mám už 989 kusů! Mimo sbírání nášivek i fotím různé verze stejnokrojů nebo vozidel MP.

Jaká je Vaše nejvzácnější nášivka?
– Jsou to většinou nášivky již zrušených Městských policií jako třeba Vizovice nebo Starý Plzenec. Vzácné jsou také ty kde je malý počet strážníků jako třeba Sdružené obce Kokořínsko a nebo Špindlerův Mlýn – v obou mají jen 6 strážníků.

Kdypak jste se k tomuto koníčku dostal?
– V roce 2002 a od té doby mě pohltil úplně, pokud mám volno tak někam jedu a loudím nášivku ze strážníků.

A poslední otázka je taková typická, řekněte nám nějaký veselý zážitek se sbírání nášivek.
– V jedné nejmenované obecní policii mi za žádnou cenu nechtěli nášivku dát, byl jsem tam snad 3x a pořád nic. Tak jsem nasadil nejtěžší zbraň, vyrazil tam 23. prosince a donesl klukům nějaké dárečky jako kalendáříky, propisky a nášivky z naší obecní policie. Když to velitel viděl, šáhl si na rameno, strhl vlastní nášivku a podal mi jí! Byl to ten nejhezčí dárek co jsem mohl dostat!

no images were found

Telefonní i poštovní spojení na pana Čadu je v naší redakci k dispozici, kdyby někdo měl jakoukoliv starou nášivku, kterou by mu chtěl darovat.

-acw-

Inzerce