TOPlist

FOTO: Po srážce dvou vozů na Frýdecko-Místecku zůstali dva mrtví

Tři pozemní posádky ZZS MSK a vrtulník letecké záchranné služby zasahovali dnes (19.12.) dopoledne u smrtelné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Operátorům záchranné služby byla před desátou hodinou nahlášena vážná dopravní nehoda a střet čtyř automobilů.

Na místo události, do Kunčiček u Bašky, proto vyjely posádky ze stanovišť ve Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí a vzlétl i vrtulník z Ostravy. Záchranáři na místě zjistili, že jde o nehodu dvou osobních vozidel.

Havárie si vyžádala životy dvou osob. Čtyřiašedesátiletý muž utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem a podlehl jim bezprostředně po nehodě, ještě před příjezdem záchranářů. Lékaři ZZS u něj již mohli pouze konstatovat smrt.

Druhý účastník nehody, muž ve věku šestačtyřiceti let, nejevil po havárii známky života. První pomoc mu začali poskytovat svědkové na místě, kteří zahájili srdeční masáž. V pokusech o záchranu pak pokračovaly i posádky ZZS. Za nadále probíhající nepřímé srdeční masáže zajistili jeho dýchací cesty a zahájili podávání léků. Ani tři čtvrtě hodinová snaha záchranářského týmu však nevedla k úspěchu a zasahující lékařka musela nakonec konstatovat smrt i u tohoto pacienta. Muž podlehl mnohočetným zraněním v oblasti trupu a končetin.

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: ZZS MSK[/tiskovka]

Inzerce