TOPlist

FOTO: Po D1 jelo auto v protisměru, nehoda si vyžádala 3 lidské životy

K vážné dopravní nehodě na 181. kilometru dálnice D1 vyjížděli včera večer jihomoravští hasiči. Operační středisko vyslalo na místo jednotku HZS z Rosic, BVV a velitelský vůz z brněnské stanice Lidická. Čelní střet osobních vozů si vyžádal na místě dva životy a čtyři cestující odvezla záchranná služba.

Hasiči přijeli na místo ve 22.18 v době, kdy již záchranná služba zasahovala a poskytovala pomoc zraněným. V jednom z vozidel zůstal zaklíněný řidič. Ve druhém spolujezdkyně. Oba havarované vozy měly zahraniční registrační značky.

Záchranná služba konstatovala u obou zaklíněných smrt a hasiči proto těla vyprošťovali až po zadokumentování nehody Policii ČR. V prvních chvílích pomáhali záchranářům a lékařům s ošetřováním zraněných.

Jednotky zajistily místo nehody a Policie ČR zastavila dopravu na dálnici ve směru na Brno. Následně ji odkláněla na 178. kilometru. Provoz byl opět obnoven až po odjezdu jednotek krátce po jedné hodině po půlnoci.

Přivolaná odtahová služba osvětlila speciálním stožárem celé místo zásahu. Hasiči havarovaná vozidla zabezpečili proti vzniku požáru a prozkoumali okolí nehody, zda se v něm nenachází další zraněné osoby. Nikoho dalšího už však nenašli.

Po zadokumentování nehody policií asistovala jednotka z Rosic s naložením vraků k odtahu. Hasiči ze stanice BVV a velitelský vůz z Lidické odjeli na své základny. Po naložení vraků očistila jednotka povrch dálnice a odjela zpět na základnu.

no images were found


[tiskovka]Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS JMK
FOTO: HZS JMK[/tiskovka]

Inzerce