TOPlist

FOTO: Plzní prošel pochod demonstrujících, sešli se také odpůrci

Plzní prošel v pondělí odpoledne pochod demonstrantů. Zúčastnili se ho lidé hlásící se k „radikálním“ stranám, společně s několika občany Plzně. Celkově pochodovalo Plzní asi pět desítek lidí. Po celou dobu byl pochod monitorován policií.

Nepřátelský tábor byl početnější. Sešlo se zhruba 150 lidí, přičemž tato skupina byla složena z příznivců Antify, Romů a dalších osob. Skupina se nacházela na sousedním náměstíčku. Jakmile okolo prošel pochod demonstrujících, vyměnily si oba tábory několik nadávek a pokračovaly každý svou cestou.

Bezpečnostního opatření, které zabezpečovalo pořádek ve městě, se zúčastnilo několik stovek policistů. Za stranu PČR se zúčastnili příslušníci Krajské pořádkové jednotky, Speciální pořádkové jednotky, kriminalisté, policisté obvodních oddělení, policisté dopravního inspektorátu a rovněž antikonfliktní tým. Plzeňané samozřejmě mohou být maximálně spokojeni, veřejný pořádek byl zajištěn na jedničku a bezpečnost občanů nebyla ohrožena. Obě skupiny byly od sebe, díky perfektnímu naplánování vedoucího opatření, hermeticky odděleny a po celou dobu akce neměli demonstrující jedinou příležitost vyvolat konflikt.

Bohužel kvůli svolané akci přišli někteří policisté o sváteční volno a museli tak tento krásný a slunečný den trávit v práci.

no images were found

Inzerce