TOPlist

FOTO: Plzeňští strážníci zadrželi pachatele loupeže deset minu po ohlášení

Ve středu ve 4,05 hodin ráno se ozvala na všech vysílačkách Městské policie Plzeň výzva k pátrání po muži podezřelém ze spáchání závažného trestného činu. Tento muž před několika minutami u Tylova divadla přepadl cizího státního příslušníka a za použití řezného nástroje mu odřízl z ramena malou taštičku s osobními doklady a finanční hotovostí několik set eur. Popis uváděl, že se jedná o muže vysokého cca 170 cm, štíhlé postavy, kdy má vyhrnutou jednu nohavici až pod koleno.

Do okolních ulic okamžitě vyrazily tři vozy městské policie a začaly pročesávat prostor. Již ve 4,15 na Husově náměstí spatřila jedna z hlídek muže odpovídající popisu, tento se schovával v parku a v ruce držel nějaký předmět. Když muž spatřil vozidlo hlídky MP, předmět odhodil do trávy, a začal utíkat. Hlídka samozřejmě začala muže pronásledovat a v té době již na místo dorazila i další hlídka a pronásledovaný muž byl po pár metrech strážníky zadržen.

Zahozený předmět byla výše uváděná taštička a odcizenou hotovost v eurech měl již zadržený ukrytou u sebe.

Podezřelý muž byl předán kolegům z Policie ČR. Cizinci budou jeho věci v nejbližší době vráceny, a zda pachatele čeká obvinění z loupeže či krádeže na osobě rozhodne policejní vyšetřovatel.

no images were found

Inzerce