TOPlist

FOTO: Plzeňští strážníci cvičili ve vlakové soupravě

Supění, nadávky, řev a naopak výzvy ve jménu zákona, pak zásah proti skupině výtržníků, kteří obsadili a následně začali demolovat vagony vlaku. Tak tohle se v reálu v úterý naštěstí nestalo, ale takový byl námět cvičení, které připravilo vedení městské policie Plzeň pro svou pořádkovou jednotku.

Výtržníky hráli, a nutno dodat velmi přesvědčivě, žáci třetího ročníku SOŠOM Plzeň. Strážníci se během zákroku potýkali s velmi úzkým prostorem mezi sedadly vagonu, tímto prostorem si pak museli předávat jednotlivé zajištěné osoby, samozřejmě za velmi aktivního odporu jejich kamarádů. Cvičení dopadlo na výbornou a obešlo se bez zranění na obou stranách.

Po konci jsme si vyhlédli největšího „rváče“ z davu agresorů a po cvičení jsme ho zeptali na jméno a na to, jak realistické se mu cvičení zdálo. Žák třetí ročníku nám sdělil, že se jmenuje Karel, účast na cvičení ho nesmírně bavila a jak jsme sami mohli vidět, lacino se nedal. Každopádně ho strážníci dle jeho tvrzení zpacifikovali velmi reálně a velmi rychle.

no images were found

Inzerce