TOPlist

FOTO: Plzeňští policisté zachraňovali sebevraha, podřezal si žíly

Plzeňští policisté v pondělí k večeru bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví zachránili život sebevrahovi.

Dne 19. května v 17.30 hodin oznámila na tísňovou linku Policie České republiky 33letá žena, že má obavu o svého známého, stejně starého cizince, se kterým krátce předtím hovořila telefonicky a který jí sdělil, že se s ní loučí a že nemá sílu dále žít. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky Obvodního oddělení Plzeň – Střed a Oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Plzeň, které se během dvou minut dostavily na uvedenou adresu.

Zde na ně již čekala oznamovatelka, která jim ukázala byt, kde by se měl muž nacházet. Protože ten nereagoval na klepání a hlasité výzvy policistů, aby otevřel dveře do obydlí, byli je strážci zákona nuceni překonat násilím. Do bytu vstoupili a téměř okamžitě nalezli 32letého muže ležícího ve vaně plné vody obarvené krví, neboť muž se rozhodl skoncovat se životem podřezáním žil.

Muž zprvu na policisty nereagoval, po chvíli se však probral a začal se policistům, kteří se jej snažili vyndat z vany, bránit. Nakonec jej kolegové vynesli z koupelny do kuchyně, kde mu do příjezdu rychlé záchranné služby poskytovali první pomoc. Všichni zasahující policisté prokázali, že slogan „Pomáhat a chránit“ pro ně není pouze prázdným slovním spojením. Bez ohledu na možnou nákazu přenosem krví bez váhání činili vše, aby zachránili život zraněného. Patří jim náš obdiv i dík.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Hana Štefflová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce