TOPlist

FOTO: Plzeňští kriminalisté objasnili případ série vloupání

Poslední dva roky děsila Plzeňany noční můra v podobě extrémního nárůstu vloupání do bytů. Na toto se zaměřila od října loňského roku speciální vyšetřovací skupina kriminalistů z kriminální police Městského ředitelství Plzeň.

Podezřelý 34 letý muž z Plzně byl zadržen dne 12. března 2013 bezprostředně po dalším vloupání v Rokycanech. V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že muž má na svědomí dalších osmnáct skutků týkajících se majetkové trestné činnosti. Pachatel se zaměřoval převážně na vloupání do rodinných domů, bytů a sklepních prostor.

Odcizené věci pak prodával a peníze používal pro svoji potřebu. Policisté vzhledem k četnosti případů podali návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. V šetření případu však pokračovali i nadále. Dalším usilovným šetřením zjistili, že tento počet vloupání, které má Plzeňan na svědomí, není konečný. V těchto dnech mu policisté prokázali dalších 42 skutků stejného charakteru.

Muž kradl vše, co mu přišlo pod ruku. Jízdní kola, finanční prostředky, elektroniku, povlečení, oblečení, šperky, nářadí, sportovní náčiní ale i třeba celé vozidlo. Mladík svým protiprávním jednáním, které mu policisté prokázali, tedy šedesát skutků, způsobil škodu přesahující dva miliony korun. Plzeňan si tak z rukou kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Za uvedené trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

no images were found

Inzerce