TOPlist

FOTO: Plzeňským strážníkům ujížděl opilý Rumun

Stále častěji poslední dobou slýcháme o ujíždění řidičů před policisty a strážníky. Obdobná situace nastala v sobotu 7. června v Plzni.

Strážníky městské policie Plzeň jedoucí směrem z centra na Lochotín zaujala červená dodávka jedoucí před nimi. Vozidlo bylo zjevně čerstvě nabourané a styl jízdy naznačoval faktu, že řidič nebude v pořádku. Strážníci proto dali pomocí zvukového i světelného signálu pokyn řidiči k zastavení. Ten nejprve zareagoval, zpomalil, a dokonce i vyhodil směrovku, poté se ale viditelně rozmyslel a přišlápl plynový pedál. Strážníci znovu zopakovali znamení k zastavení, ale řidič ani opakovaného pokynu nedbal a naopak přidal rychlost.

Strážníci se samozřejmě rozhodli vozidlo pronásledovat, stíhaný řidič začal přejíždět z pruhu do pruhu, aby tak zamezil předjetí, pokusil se neočekávaně odbočit doprava na vedlejší ulici, ale manévr nezvládl a najel v plné rychlosti na chodník. I přes to, že utrhl výfuk, dál pokračoval v újezdu a pokusil se strážníky setřást kličkováním mezi paneláky.

Poté ale udělal chybu a zajel do slepé ulice, na toto strážníci čekali, okamžitě zablokovali jedinou možnou trasu úniku a donutili muže vystoupit.

Ukázalo se, že vozidlo řídil 24letý občan Rumunska a na první pohled bylo zřejmé, proč odmítal zastavit. Odhad strážníků, že na vině je alkohol se potvrdil a Dräger ukázal hodnotu 2,8 promile, další měření pak ukázalo ještě vyšší hodnotu a to dokonce 2,89.

Zajištěného muže si k dalšímu opatření převzali policisté.

no images were found

Inzerce