TOPlist

FOTO: Plzeňský strážník se stal mistrem Evropy v kickboxu

Je na místě pogratulovat Jakubovi Menclovi, strážníkovi městské policie Plzeň. Jakub se stal mistrem Evropy v kickboxu, které se konalo v Rakouském Bregenzu. Nejde o jeho první titul, v minulosti má již za sebou například několik titulů Mistr ČR a dokonce se loni stal i Mistrem světa.

Zeptali jsme se jeho kolegů jaké je to sloužit s mistrem a několik strážníků nám potvrdilo, že Kuba, jak mu říkají, je velmi skromný, spolehlivý, své pracovní povinnosti plní řádně, a že s ním rádi slouží.

Policejní deník také zjistil, že ačkoli je Kuba mistr světa i Evropy, nemá ve službě žádná privilegia, pracuje jako řadový strážník v Plzni na Borech a zároveň je platný člen pořádkové jednotky. Vyhledali jsme ho ve službě a položili mu pár otázek.

Kolik je ti let a jak dlouho sloužíš u městské policie?
Je mi 27 let a u městské jsem teprve tři roky, ale ta práce mě strašně baví a určitě tu chci zůstat, co nejdéle.

Využil si své bojové umění i někdy při zákroku?
Tak to opravdu ještě nebylo nutné, naštěstí – směje se Kuba

Jak se na to dívají kolegové, že slouží s mistrem světa a Evropy?
Nějak normálně, spíš jim poradím jak cvičit a tak, prostě berou mě úplně obyčejně.

Jak probíhalo mistrovství Evropy?
Bylo nás tam z Čech asi dvacet a šlo to dobře, jen ve finále černošský borec z Francie mi dal zabrat, ale nakonec jsem na body vyhrál.

Na závěr jsme ještě oslovili p. Hájka, velitele služebny Plzeň Bory, kde Kuba slouží a dotázali se ho na to, jaké je to mít mezi svými podřízenými takového borce.
„Kdybych měl takovýchto kluků více, byl bych jen rád. Jakub je extrémně skromný, pracovitý a hlavně bezkonfliktní typ. Své tituly nedává nijak najevo a funguje jako obyčejný strážník. Co já vím, tak má mezi kluky spoustu kamarádů a je hodně oblíbený,“ uvedl p. Hájek.

no images were found

Inzerce