TOPlist

FOTO: Plzeňský policista okrskář objasnil krádež autorádia

Na linku 158 zavolal strážný pracující v ostraze Úřadu práce v Plzni, že zde nahlásil starší občan krádež autorádia. Shodou okolností na místo dorazil v hlídce i místní okrskář, který má samozřejmě výbornou místní znalost. Právě díky tomu ještě cestou zahlédl osobu která se specializuje na obdobné krádeže. Tato osoba však u sebe bohužel neměla ani autorádio, ani nářadí k těmto krádežím používané.

Policista tedy musel podezřelého propustit, ale na celou věc nezanevřel a pečlivě začal prohledávat okolí. Policisté brzy nalezli mřížku a pak i panel daného autorádia. Bylo tedy jasné, že zloděj ho někam zahodil. Výše uvedený podezřelý mladík byl ještě tentýž den zadržen při drobné krádeži v Tescu a poté putoval na PAZS.

Okskář si ho druhý den předvedl a vyslechl ke krádeži v Tescu. Pak výslech otočil a vrátil se k danému autorádiu. Pachatel povolil a přiznal se i k tomuto.

Možná si řeknete, že se nejedná o nějaký velký případ, ale je to vlastně nádherná ukázka drobné policejní práce. Ukázka toho, že se policista snaží vyřešit každý, i ten nejmenší případ!

no images were found

Inzerce