TOPlist

FOTO: Pachatelé krádeže vozu byli po krátkém pronásledování zadrženi

Dne 12. 7. 2014 před šestou hodinou večer bylo v Horním Slavkově na Sokolovsku nahlášeno odcizení osobního vozidla značky Opel Zafira. Policisté ihned zahájili pátrání po odcizeném vozidle a prostřednictvím operačního střediska byla vyhlášena akce „Uzávěra“ v celém Karlovarském kraji. Pachatelé byli dopadeni do půl hodiny.

Krádeže vozidla se dopustili dva pachatelé ve věku 43 let z Prahy. Na základě vyhlášené pátrací akce po vozidle si policejní hlídka z OOP Bečov na silnici 1/20 všimla projíždět vozidlo značky Land Rover, které následovalo vyhlášené vozidlo značky Opel Zafira. Policisté za pomocí zapnutého výstražného zařízení začali řidiče s vozidly pronásledovat. Po několika kilometrech řidič Opelu narazil do kovového zábradlí a havaroval. Z vozidla vystoupil a dal se na útěk, načež byl policisty zadržen. V místě dopravní nehody bylo zastaveno i vozidlo značky Land Rover, které řídil jeden z pachatelů. Při provedení orientační dechové zkoušky mu bylo naměřeno 1,72 promile alkoholu v krvi.

Po zadržení byli pachatelé převezeni na policejní služebnu k dalším úkonům. Sokolovští kriminalisté zahájili trestí stíhání obou pachatelů, které obvinili ze spáchání přečinu Neoprávněné užívání cizí věci v souběhu s přečinem Vydírání. Jeden z pachatelů má navíc rozšířené trestné stíhání o přečin Ohrožení pod vlivem návykové látky. Oběma obviněným mužům tak v případě prokázání viny hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

no images were found


[tiskovka]nprap. Zuzana Týřová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce