TOPlist

FOTO: Pachatel zaútočil na ženu kyselinou, poté z místa utekl

Krátce před půl osmou hodinou ráno přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o případu útoku kyselinou na ženu v jednom z domů v ulici Na Záhonech v Praze. Na místo vyrazili policisté spolu s kriminalisty, kteří zjistili, že ve vestibulu domu u výtahu zatím neznámý pachatel zaútočil na padesátiletou ženu, kterou atakoval do oblasti hlavy zatím neznámou kyselinou. Žena byla tímto útokem zraněna a musela být převezena do nemocnice.

Kriminalisté začali po neznámém pachateli okamžitě pátrat, zajišťovat stopy, důkazy a vyslýchat svědky. V tuto chvíli ještě nebyla stanovena právní kvalifikace celého případu, která se bude odvíjet od zranění a případných následků útoku.

Prošetřováním policisté zjistili, že podezřelou osobou by měl být muž vystupující pod iniciály M. B. V tuto chvíli ještě kriminalisté jeho přesnou totožnost neznají, ale podařilo se jim získat jeho fotografie. V případě, že na nich muže poznáváte nebo víte, kde se nyní nachází, volejte prosím linku 158.

Aktualizace 27. 8. 2014 v 9:20 hodin
Kriminalisté, kteří na případu pracují, zjistili totožnost podezřelého muže, který zaútočil na bývalou přítelkyni kyselinou. Jedná se o Milana Balamutu narozeného 28. 5. 1965, který má již trestní minulost majetkového charakteru spočívající převážně ve vloupání do objektů. V minulosti také vystupoval pod falešnými identitami jako Michal Barsík, Bars a Jirsa. Díky poznatkům z médií detektivové také zjistili, že se muž velmi rád seznamuje na internetu s ženami po celé republice a není výjimkou, že se k nim chová násilnicky.

Případ byl kvalifikován jako loupež, při které byla poškozené způsobená těžká újma na zdraví. Muž jí totiž po útoku uloupil i kabelku s hotovostí několika stokorun a mobilní telefon. V případě odsouzení za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 12 let.

V tuto chvíli policisté spolu s kriminalisty po hledaném muži pátrají a prosí veřejnost o spolupráci. V případě, že víte, kde se nachází, nesnažte se ho zadržet, protože by mohl být nebezpečný a okamžitě volejte linku 158.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR + Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce