TOPlist

FOTO: Ozbrojený muž se před policisty schoval v lese, nasazena bylo SPJ

Policisté v úterý obdrželi informace o muži se sebevražednými sklony v obci Malé Kyšice na Kladensku. Na místo proto vyjela hlídka PČR, před kterou dotyčný muž (cca 30 let) utekl do lesa.

Z lesa se poté měl podle svědků ozvat výstřel. Policisté už tou dobou měli informace, že by měl být muž ozbrojen krátkou střelnou zbraní.

Na místo byla proto přivolána Speciální pořádková jednotka z Prahy a Zásahová jednotka Středočeského kraje. Do obce se sjely hlídky z celého Kladenska, nejen z obvodních oddělení, ale také z dopravního inspektorátu. K lesu přijel rovněž vyjednavač středočeské policie. Do vzduchu vzlétl vrtulník LS PČR, který po muži pátral z výše.

Policisté s balistickou ochranou a s dlouhými střelnými zbraněmi vyrazili po muži pátrat do přilehlých lesů a chatových oblastí. Kromě samotného pátrání upozorňovali civilisty v okolí na přítomnost pravděpodobně nebezpečného člověka. K dispozici byl popis muže, který měl na sobě šedé kraťasy, byl bez trička a bosý. Pátrací akce trvala celkově asi 3 hodiny. Policisté nezraněného muže vypátrali a následně ho předali do péče lékaře ZZS Středočeského kraje.

no images were found

Inzerce