TOPlist

FOTO: Oxidem uhelnatým se v Praze přiotrávilo 8 lidí

Přibližně deset minut po osmnácté hodině přijali policisté oznámení o možné otravě rodiny zplodinami v domě v ulici U střešovických hřišť v Praze.

Na základě tohoto oznámení vyjely na uvedenou adresu hned tři policejní hlídky místně příslušných policistů. Ti hned po příjezdu vběhli do domu k evakuaci všech přítomných osob. Těch bylo nakonec osm.

Čtyři z nich záchranáři převezli do standardních nemocničních zařízení, těhotnou ženu a tři malé děti dokonce do zdravotnického zařízení v Kladně, které je vybaveno takzvanou barokomorou. Při zákroku se nadýchali zplodinami i dva policisté, kterým k rekonvalescenci postačilo chvilkové nadýchání kyslíku přímo na místě.

Přítomní hasiči v domě naměřili zvýšenou hladinu CO2. Co bylo původem této, možná i smrtelné koncentrace nyní zjišťují kriminalisté prvního policejního obvodu. Ti zapečetili koupelnu i karmu, které se v ní nacházela. Toto zařízení bude následně podrobeno znaleckému zkoumání.

Na místě zasahovalo několik posádek ZZS hl.m.Prahy, včetně Inspektora provozu a vozu RLP. Dále na místě zasahovala jednotka HZS hl.m. Prahy ze stanice Petřiny.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce