TOPlist

VIDEO: Ostravou pochodovaly zhruba dvě stovky lidí

Zhruba 200 osob se sešlo v sobotu odpoledne naproti radnici na ostravském Prokešově náměstí. Poté, co začal jeden ze svolavatelů hovořit k davu, rozpustil shromáždění zástupce magistrátu. Shromáždění totiž bylo s předstihem zakázáno, a to kvůli probíhající dětské akci na Prokešově náměstí.

Dav se poté přesunul do Komenského sadů, kde již bylo shromáždění povoleno. V Komenského sadech však svolavatel po chvíli akci ukončil slovy „tímto ukončuji oficiálně akci a začíná volná zábava“. Dav poté vyrazil sady směrem k Přívozu.

V průběhu pochodu k Přívozu ještě svolavatel stihl k davu pronést slovní spojení „jdeme se bavit“. Dav dvou stovek osob, převážně fotbalových příznivců Baníku Ostrava a GKS Katowice, se přes sady přesunul až do Přívozu, mezi tamní bytovou zástavbu.

Právě mezi domy byli připravení příslušníci pořádkových jednotek, psovodi a také kriminalisté. V záloze byla připravena také zásahová jednotka Moravskoslezského kraje a taktická skupina SPJ.

Policistům se podařilo dav rozdělit na menší skupinky, které byly později hromadně kontrolovány. Celkem bylo zajištěno 15 osob, z toho čtyři lidé byli zadrženi pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Jeden policista byl v průběhu odpoledne zraněn, poškozena pak byla tři služební vozidla PČR. V rámci bezpečnostního opatření bylo nasazeno několik stovek policistů a strážníků.

no images were found

FOTO: Tomáš Lach

Inzerce