TOPlist

FOTO: Opilý řidič utekl od dopravní nehody, během půl hodiny ho vypátrali policisté

Dopravní policisté prošetřují nehodu s opilým řidičem, která se odehrála v pátek před půl pátou hodinou ranní v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla Fiat jel od Starého Poddvorova a plně se nevěnoval řízení. Sám později uvedl, že upadl do mikrospánku a přejel s vozidlem do protisměru. Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia, jehož řidička neměla šanci na situaci včas zareagovat.

Při nehodě utrpěla řidička protijedoucího auta zranění a byla odvezena na ošetření do nemocnice. Mezitím řidič, který nehodu zavinil, z místa události utekl. Během půl hodiny jej však vypátrali policisté a podrobili ho dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,7‰ alkoholu. Muž policistům uvedl, že alkohol vypil až po nehodě. Věrohodnost jeho tvrzení přesně určí zkoumání odebraných vzorků krve, které mu byly následně odebrány v nemocnici.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě, že se prokáže jeho vina, tedy to, že pil již před nehodou, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody a odebrání řidičského průkazu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Petr Zámečník
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce