TOPlist

FOTO: Opilý řidič skončil s dodávkou na boku, z místa nehody utekl

V úterý 13. května 2014 krátce před čtrnáctou hodinou byla na linku 158 oznámena dopravní nehoda, která se stala na Kladensku mezi obcemi Bratronice a Lhota.

Řidič dodávkového vozidla VW Crafter při jízdě ve směru na obec Lhota nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a především svým schopnostem a v levotočivé zatáčce přejel vpravo mimo komunikaci. Při své riskantní jízdě přední částí svého vozidla narazil postupně do dvou stromů a poté přejel na přilehlé pole, kde ve své jízdě pokračoval. Při snaze se vrátit zpět na pozemní komunikaci narazil přední částí do dřevěného kůlu ohradníku a do dalšího stromu. Následně vozidlo vjelo zpět na komunikaci, kde se převrátilo na pravý bok a způsobilo tím neprůjezdnost silnice.

Neukázněný řidič po dopravní nehodě nesplnil svoji povinnost a z místa dopravní nehody utekl. Policisté obvodního oddělení Unhošť policejním šetřením podezřelého řidiče dohledali v místě bydliště. Vyhledaný muž vykazoval známky požití alkoholických nápojů, neboť z jeho dechu byl alkohol silně cítit. Dále měl způsobené drobné právě vzniklé odřeniny a značně znečištěné oblečení. Řidič byl policejní hlídkou vyzván k podrobení dechové zkoušky přístrojem Drager, kterou ovšem odmítl. Následně odmítl i odběr biologického materiálu, i přesto, že byl policisty řádně poučen.

Při dopravní nehodě byla způsobena škoda na vozidle ve výši 700 000,-Kč a dále vznikla škoda poškozením na stromech, poli a dřevěném kůlu, a to ve výši 5 000,-Kč. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna a ani uplatněna.

Z dopravní nehody je nyní podezřelý třicetiletý muž z Kladenska. Tento podezřelý muž se svým nevhodným chováním a jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití, neboť v místě svého bydliště nechtěl prokázat svoji totožnost a po převozu na policejní služebnu opakovaně nevybíravými vulgárními slovy napadal zasahující policisty

Dále je tento muž podezřelý z několika přestupků, a to odmítnutí podrobit se vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholickými nebo jinými návykovými látkami, za nepřizpůsobení rychlosti jízdy, nesplnění zákonné povinnosti ohlášení dopravní nehody, neoznačení místa po nehodě, které bylo v tomto případě neprůjezdné a útěk od dopravní nehody.
V minulosti byl tomuto podezřelému muži již třikrát vysloven zákaz řízení motorových vozidel a byl odsouzen za trestný čin.

Policie případ dopravní nehody nadále prošetřuje a žádá občany, kteří včerejšího odpoledne v úterý 13. května 2014, v době mezi 13.30 až 15.00 hodin, zaznamenali v blízkosti silnice mezi obcemi Bratronice – Lhota a v blízkém okolí přilehlých obcí pohyb jdoucího nebo běžícího muže na silnici nebo v polích, aby poskytli informace na policejní linku 158.

no images were found


[tiskovka]nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce