TOPlist

FOTO: Opilý řidič nedbal výzev policistů a začal ujíždět

V sobotu v 15 hodin přijali policisté tísňové volání, že v jednom z barů v Rajmonově ulici poblíž stanice metra Ládví je muž, který slovně napadá hosty a je silně pod vlivem alkoholu. Když přijeli policisté z pohotovostní motorizované jednotky na místo, v baru byl klid a agresivního hosta už nenašli. Nicméně před provozovnou stálo zaparkované vozidlo Škoda Fabia a uvnitř podezřelý muž spal. Policisté ho proto vyzvali, aby prokázal svoji totožnost a upozornili ho na to, že pod vlivem alkoholu nesmí v žádném případě řídit a doporučili mu taxislužbu nebo využít prostředky městské hromadné dopravy.

Když policisté odjížděli z místa, operátorům kamerového systému situaci popsali a poprosili je, aby je okamžitě přivolali v případě, pokud by opilý řidič chtěl z místa odjet. Netrvalo ani pět minut, řidič se rozjel a snažil se dopravit domů. To už však policisté z pohotovostní motorizované jednotky posíleni o kolegy z proseckého oddělení začali opilého řidiče pronásledovat. I přesto, že se jim snažil podezřelý ujet, na Střelničné ulici ho zastavili a zadrželi.

Mladý čtyřiadvacetiletý řidič pak policistům během orientační dechové zkoušky nadýchal více jak dvě promile alkoholu v dechu a putoval na kobyliské oddělení, kde si po vystřízlivění vyslechne podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

no images were found


FOTO: PČR

Inzerce