TOPlist

FOTO: Opilý řidič chtěl vjet do Strahovského tunelu protisměrem

Nejprve chtěl řidič do Strahovského tunelu. V zápětí si to ale rozmyslel, a proto se otočil do protisměru.

V úterý, deset minut po třinácté hodině vyjížděli dopravní policisté na křižovatku mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou, kde řidič osobního auta ohrožoval bezpečnost silničního provozu. Dvaačtyřicetiletý řidič si to totiž nejprve namířil od Smíchova do Strahovského tunelu směrem na Prahu 6. Jenže, ještě než vjel do tubusu „Strahováku“ pozměnil svůj plán, a auto přímo na této rušné komunikaci otočil do protisměru.

Naštěstí s vozem ujel „pouze“ několik desítek metrů, než ho odstavil na krajnici mezi tunely. Policisté dopravní služby, kteří dorazili na místo události během několika málo okamžiků, podrobili okamžitě řidiče orientační dechové zkoušce. Její výsledek hovořil za vše, neboť se na displeji přístroje objevila hodnota přesahující 2,5 promile alkoholu v dechu, což mnohé vysvětlovalo. Na základě této skutečnosti skončil slovensky hovořící muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Avšak v případě, že by se prokázalo, že se tímto manévrem dopustil trestného činu obecného ohrožení, hrozil by mu trest podstatně vyšší, a to až osm let.

no images were found

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

Inzerce