TOPlist

FOTO: Opilý mladík za volantem zabil vozíčkáře a ujel

V sobotu večer došlo k další tragické dopravní nehodě, tentokrát v Českých Budějovicích. Kolem 21:15 hod. jel 21 letý řidič osobního vozidla Fiat Punto, po Vrbenské ulici, kde pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svým schopnostem a srazil na elektrickém invalidním vozíku 45 letého muže. Ten následkům těžkých zranění na místě podlehl.

Mladý řidič zazmatkoval a z místa nehody ujížděl do centra. Této situace si všiml náhodný svědek, který okamžitě informoval policisty na tísňové lince 158. Českobudějovické policejní hlídky dle popisu vozidla, okamžitě zahájili pátrání a vozidlo spatřili na Pekárenské ulici. Poté řidič odbočil do Klaricovi ulice, kde havaroval do stojících zaparkovaných vozidel.

Mladík, který řídil vozidlo Fiat, během zadržení policisty, jevil známky podnapilosti. Následně provedená dechová zkouška vykázala množství převyšující 2,00 promile alkoholu.

Sobotní noc strávil podnapilý mladík na Protialkoholní záchytné stanici a dnes jej budou řešit českobudějovičtí kriminalisté pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti, přečinu Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Bohužel na jihočeských silnicích evidujeme již 26. oběť dopravní nehody.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Milan Bajcura
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce