TOPlist

FOTO: Opavský hasič přivezl z extrémního závodu bronzovou medaili

Třiatřicet týmů, čtyřdenní nonstop závod, pouhá hodina spánku. Opavský horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se v těchto dnech vrátil z Mistrovství Evropy v Adventure Race, které se letos konalo v Turecku. Závod pro něj skončil úspěchem – domů si přivezl bronzovou medaili.

Čtyřčlenný tým (Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Dáša Svěráková, Tomáš Petreček) musel překonat trať dlouhou téměř čtyři sta kilometrů. Běh postupně prostřídali s jízdou na horském kole, pádlováním v řece i na moři. Zvládnout museli také canyoning, lanové aktivity a závěrečnou etapou bylo plavání. „Byl to náročný závod – hodně o orientaci, takže bylo důležité správně mapovat. Podařilo se nám nakonec projít všemi kontrolami a splnit si svůj cíl, tedy přivézt medaili,“ říká Tomáš Petreček a dodává, že v průběhu závodu neměli žádné větší komplikace.

„Snad jen v noční kajakářské etapě na moři, jsme se potýkali s vlnami, které nám znepříjemňovali postup,“ popsal extrémní sportovec. Už o víkendu čeká Tomáše Petrečka další závod – Mistrovství ČR v přírodním víceboji dvojic – Hradecký survival, kde si vyzkouší i netradiční disciplíny jako střelba ze vzduchovky nebo hod oštěpem.

Závod: Mistrovství Evropy v Adventure race 2014
Název týmu: Salomon/OpavaNet/Accom
Složení týmu: Dáša Svěráková, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Tomáš Petreček

no images were found

Inzerce