TOPlist

FOTO: Opatření při fotbalovém utkání v Plzni zvládli strážníci a policisté na výbornou

Včerejšíden se v Plzni konalo fotbalové utkání mezi FC Viktoria Plzeň a Željezničar Sarajevo, které bylo od počátku považované za rizikové. Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje a vedené Městské policie Plzeň nijak nepodcenilo hrozící rizika a připravilo masivní bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. Policejní týdeník měl možnost se celé akce účastnit od stádia příprav až do úplného konce opatření. Od dopoledních hodin byly všechny složky Policie připraveny a rozestaveny na strategických místech.

Sarajevští hooligans nechvalně známí například krvavou bitkou v centru Sarajeva v loňském roce o sobě dali vědět již cestou do Plzně nákupem na čerpací stanici, kdy opomněli nutnost zaplatit. Nemilým překvapením pro ně však bylo že pachatelé byli ihned po příjezdu do Plzně ještě v autobusu ustanoveni a tak se jim návštěva západočeské metropole poněkud prodražila. Tento rychlý a přesný zákrok Policie také upozornil horkokrevné Bosňany na to, že si v Plzni nemají s Policií zahrávat a již k dalším podobným výstupům nedošlo.

Ostatní sarajevští fanoušci se sešli na náměstí Republiky, kde za zpěvu svých chorálů ochutnali plzeňské pivo a zapálili pár světlic. Jejich pár set hlavá skupina ale byla po celou dobu pod dohledem Policistů pořádkové jednotky, připraveni byli i psovodi a nechyběli ani jezdci na koních z Odboru služební hipologie. Ani během následného pochodu na stadion nebyl jediný důvod k zákroku a vše proběhlo bez jakýchkoli problémů.

Na stadionu si fanoušky převzala pod dohled Městská policie Plzeň a perfektně zvládla i jejich nervové vypětí ze zápasu který nakonec dopadl vítězstvím Plzně. Strážníků pořádkové jednotky bylo nasazeno kolem šedesáti a ani oni nemuseli během zápasu zasahovat.

Toto bezpečnostní opatření připomínalo spíše dobře namazaný stroj, jehož všechna kolečka do sebe perfektně zapadala. Obrovský palec nahoru všem nasazeným policistům a strážníkům.

no images were found

Inzerce