TOPlist

FOTO: Olomoučtí celníci zajistili kilogram pervitinu, pachatel ho převážel vlakem

Olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh jeden kilogram pervitinu, když prováděli běžné kontroly v osobní a železniční přepravě.

Koncem minulého týdne prováděli celníci běžné kontroly na olomouckém vlakovém nádraží. Krátce před devatenáctou hodinou si všimli muže, jehož nervózní chování naznačovalo možnost pašování nelegálního zboží. Mladík ve věku 21 let tvrdil, že nic takového u sebe nemá. Pouze převáží batoh. Když celníci zavazadlo otevřeli, našli v něm jeden kilogram krystalické látky, která při orientační zkoušce reagovala jako pervitin. Takové množství drogy by mělo na černém trhu hodnotu okolo jednoho milionu korun. Celníci zboží zajistili a v současnosti je případ v šetření.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy teď muži hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. Od ledna letošního roku zajistili 1700 gramů pervitinu a 9000 kusů tablet s pseudoefedrinem.

Celní úřad pro Olomoucký kraj má k dispozici fotodokumentaci.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Marie Bortlová
Tisková mluvčí
CÚ pro Olomoucký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce