TOPlist

FOTO: Odcizenou navigaci chtěl nevědomky prodat jejímu majiteli

V sobotu asi hodinu po půlnoci rozbil osmatřicetiletý muž okno vozidla Mercedes, které majitel zaparkoval v Bořivojově ulici na pražském Žižkově, odcizil během chvíle navigaci a zamířil si to do provozovny rychlého občerstvení v Táboritské ulici. Tam pak nabízel přítomným zákazníkům odcizenou navigaci k prodeji, netušil ale, že hovoří přímo s jejím majitelem, který o ni duchapřítomně projevil zájem. Majitel si své vozidlo venku nejprve překontroloval a pak se vrátil do prodejny s vědomím, že právě stojí tváří v tvář zloději, který mu rozbil přední okno u vozidla a odcizil navigaci.

Přivolal proto hlídku policie. Na místo okamžitě dorazily dvě hlídky PMJ Praha, které muže zadržely a převezly na služebnu k dalším úkonům. Škoda na poškozeném vozidle se pohybuje kolem pěti tisíc korun, stejně tak na odcizené navigaci.

Celý případ si nakonec převzali kriminalisté specializující se na problematiku na úseku krádeží vozidel a po konzultaci se státním zástupcem sdělil vyšetřovatel zkušenému recidivistovi obvinění z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Za spáchání těchto skutků mu pak hrozí až tříleté vězení.

Policisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že obviněný má bohatou trestní minulost spočívající v desítce záznamů majetkového charakteru a dokonce několikrát figuroval v celostátním pátrání, protože nespolupracoval se soudy a policií a nedostavoval se na jejich předvolání. Kriminalisté proto rovněž podali státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby, o kterém v nejbližších hodinách rozhodne soud. Obviněný je momentálně umístěný v policejní cele v budově pražského krajského ředitelství.

no images were found

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce