TOPlist

FOTO: Odcizené peníze zakopal pachatel v lese

Minulé pondělí jsme informovali o dopadení zloděje, který v polovině července vykradl v Horní Krupce rekreační chatu. Pachatel vnikl po překonání okna do přízemí chaty, kterou prohledal a ve skříni našel peněženku, ve které měl majitel objektu schovaných 160 tisíc korun a 500 euro.

Díky intenzivnímu vyšetřování případu se policistům podařilo totožnost zloděje zjistit. Z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci obvinili 25letého muže, který však nemá na svědomí jen popsané vloupání.

Je dále podezřelý, že v polovině června po překonání dřevěného plotu vnikl v Sobědruhách na soukromý pozemek, odkud vylezl na terasu rodinného domu. Poté rozbil okno, vloupal se dovnitř a odcizil finanční hotovost, platební kartu a zlaté šperky, vše v hodnotě 66 tisíc korun.

O několik dnů později v dopoledních hodinách ve stejné obci využil chvíle, kdy byla poškozená na zahrádce, přelezl plot a otevřeným oknem vnikl do rodinného domu, odkud si odnesl peněženku s necelou tisícovkou.

Původní obvinění, které mu policisté předali za vloupání do chaty, mu bylo rozšířeno o další dva skutky, na délce maximálního pětiletého trestu, který mu hrozí, se nic nemění.

Při výslechu se pachatel přiznal, že část peněz, které v chatě našel, utratil a další desítky tisíc zakopal v lese u Chomutova. Prověrkou výpovědi se jeho tvrzení potvrdilo, v křovinách, které obviněný označil, skutečně policisté našli dva svazky odcizených peněz.

Zloděj je ale do ničeho nezabalil, peníze jen položil pod cihlu, takže bankovky jsou po několika měsících, kdy ležely na vlhké hlíně, téměř zničené. O pomoc jsme požádali archiváře teplického muzea, na jejichž doporučení byly nalezené peníze zmraženy a následně se odborníci pokusí bankovky od sebe oddělit a spočítat. Okradený muž má tak alespoň nějakou šanci, že část peněz dostane zpět.

no images were found


[tiskovka]nprap. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce