TOPlist

FOTO: Noční pronásledování i vůz vezoucí rostlinky za 1,5 miliónu

Podnapilý řidič se zákazem řízení ohrozil při pronásledování několik chodců a naboural zaparkované vozidlo. Další muž řídil kradené auto a v něm schovával téměř pět set rostlin marihuany.

V noci ze čtvrtka na pátek si policisté pohotovostní motorizované jednotky povšimli vozidla, jehož řidič začal zmatkovat, když si na kruhovém objezdu na Litochlebském náměstí všiml projíždějící hlídky. Policistům se jeho chování zdálo poněkud podezřelé, tak se rozhodli muže zkontrolovat. Ten však na pokyny hlídky vůbec nereagoval a začal ujíždět. Zřejmě věděl proč! Řidič se řítil ulicí Květnového Vítězství, kde odbočil k Hasičské stanici a právě v těchto místech na přechodu málem porazil chodce. Ani to ho nezastavilo a zběsilá honička pokračovala ulicemi Benkova, Zimákova, Mokrá a Donovalská. Nejen, že v těchto ulicích ohrozil ještě několik dalších chodců, ale naboural i do zaparkovaného auta a stihl tak způsobit dopravní nehodu. Na křižovatce ulic Donovalská a Mokrá, odbočil do úzké jednosměrky, šlápl na brzdu a z vozidla raději vystoupil.

Hlídka pětatřicetiletého muže okamžitě zajistila, jelikož nereagoval na jejich výzvy. Z místa spolujezdce poté vystoupila žena, která uvedla, že řidič měl před jízdou dvě piva, a když viděl policejní vůz, zpanikařil. Orientační dechová zkouška potvrdila u řidiče téměř jednu promile alkoholu v dechu a navíc se policisté v dostupných evidencích dozvěděli, nejen, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021, ale také bohatou trestní minulost.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi.
Další „úlovek“ si na svůj účet připsali jen o pár hodin později jiní policisté, opět však z pohotovostní motorizované jednotky. Ti si v ulici Wilsonova všimli vozidla, o kterém v evidenci zjistili, že je vedeno jako odcizené. Okamžitě řidiče zastavili a provedli kontrolu. Čtyřiačtyřicetiletý muž jim uvedl, že si vozidlo půjčil od svého známého.

Při kontrole ale hlídka cítila jemný zápach marihuany, proto se muže zeptala, zda u sebe nějakou drogu má. Ten to rezolutně odmítl, ale už za pár vteřin bylo jasné, že lhal. Policisté našli v zavazadlové části vozu čtrnáct krabic plných sazenic marihuany. Celkem jich bylo téměř pět set.
Muž proto putoval na policejní stanici a je podezřelý ze spáchání trestného činu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let odnětí svobody nebo peněžitý trest.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce