TOPlist

FOTO: Nezletilá opilá dívka otočila klíčkem v autě, to narazilo do lampy

Krátce před 21tou hodinou přijalo SOC Městské policie Zlín oznámení, že na ulici Podlesí V. ve Zlíně došlo k dopravní nehodě, kdy osobní vozidlo Ford nabouralo do sloupu veřejného osvětlení, který je nahnutý.

K DN byla vyslána hlídka z okrskového pracoviště Jižní svahy, která na místě zajistila řidiče vozidla a zjistila, že sloup veřejného osvětlení je poškozen, kromě nahnutí spadla i světelná koule lampy. Jako řidič se hlídce přihlásil 18letý mladík z Halenkovic, u kterého byla provedena orientační dechová zkouška s výsledkem negativním. Jenže pak nabral vývoj událostí zcela opačný směr.

Ke strážníkům se totiž dostavila oznamovatelka a svědkyně v jedné osobě, která uvedla, že vozidlo řídila úplně jiná osoba a to dívka, která seděla na lavečce opodál. Strážníky bylo zjištěno, že se jedná o teprve 16letou dívku ze Zlína, u které pak orientační dechová zkouška prokázala 1,69 promile alkoholu v organizmu. Tato se po chvíli zapírání přiznala, že za volantem již zaparkovaného vozidla skutečně seděla. Jenže údajně náhodně otočila klíčkem v zapalování, kde byl zařazen 1.rychlostní stupeň. Auto poskočilo a narazilo do sloupu.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem a také faktu, že dívka nevlastní řidičské oprávnění, byla celá věc předána k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

no images were found


FOTO: MP Zlín

Inzerce