TOPlist

FOTO: Nebezpečný pachatel pobodal služebního psa PČR, ten přesto zákrok dokončil

Pes Romer chránil zdraví a život svého psovoda a dalších policistů. I přes svá zranění služební zákrok dokončil a díky němu byl pachatel zadržen.

V úterý 23. září 2014 došlo k odsouzeníhodnému skutku, kdy byl nebezpečným pachatelem zraněn služební pes Romer. Na základě písemného příkazu Okresního soudu v Domažlicích bylo provedeno zadržení podezřelého dvaačtyřicetiletého muže. Muž byl vypátrán v lesním masivu u obce Velký Malahov. Na výzvy policistů nereagoval a dal se před nimi na útěk. Jiným způsobem než použitím služebního psa nebylo možno tohoto pachatele zadržet, a tak byl po marných výzvách použit služební pes Romer jednoho z domažlických psovodů. Při zákroku pachatel vytáhl nůž s jedenácticentimetrovou čepelí a dvakrát psa bodl. Pes Romer i přes svá zranění služební zákrok dokončil a policisté podezřelého muže zadrželi.

Romer svou neohrožeností ochránil zdraví a život svého psovoda a dalších policistů a nedošlo ani ke zranění dalších osob. Zde je třeba vyzdvihnout i vynikající práci psovoda, za čímž stojí dlouhodobý odborný výcvik. Práce celého oddělení služební kynologie krajského ředitelství policie Plzeňského kraje je na velmi vysoké úrovni. Nebezpečný pachatel psu způsobil bodná zranění na pravé straně krku, kdy došlo k masivnímu prokrvácení svalů, a na levé straně hrudníku mezi žebry, čímž mu způsobil pneumotorax. Zraněný pes byl následně ihned operován na veterinární klinice.

Zadržený dvaačtyřicetiletý muž byl jedním z trojice zlodějů, kteří mají na svědomí několik krádeží a loupeží. Společně s ním se trestné činnosti dopouštěl i patnáctiletý mladík a dvacetiletý muž. Ti byli zadrženi již počátkem září.

Koncem srpna mladistvý přestřihl pletivo oplocení a vnikl na pozemek v katastrálním území obce Újezd a za pomocí doneseného kamene rozbil okno zahradního domku, odkud ukradl dva spací pytle, sušenky, šest lahví od piva, lahev vína a dvě sklenice nutelly. Dvaačtyřicetiletý komplic po celou dobu hlídal před chatou.

Na počátku září, konkrétně dne 3. září, přepadli několik prodejen po celém okrese. Kolem třinácté hodiny po předchozí vzájemné domluvě všech tří vešel mladistvý do prodejny v obci Meclov s kapucí nasazenou přes hlavu a řekl prodavačce, ať mu dá peníze. Přitom držel v ruce pistoli a mířil jí na poškozenou. Prodavačka mu vydala bankovky a drobné mince ve výši 1060 korun. Poté jí nastříkal do obličeje sprej, sebral peníze a utekl.

O hodinu později se téhož jednání dopustil v prodejně v obci Semněvice. Prodavačka ovšem místo vydání finanční hotovosti začala křičet, načež se mladík lekl a z prodejny utekl.

V šest hodin večer namířil pistoli na prodavačku v prodejně v obci Poběžovice. Ta zachovala chladnou hlavu, řekla, že mu žádné peníze nedá a že zavolá policii. Mladík opět utekl.

Krátce poté se pokusil stejným způsobem zmocnit finančních prostředků v prodejně v obci Domažlice. Opět zbraní mířil na prodavačku, ale ta jej s křikem vyhnala z prodejny.

Před desátou hodinou večer vešel do prostoru benzinové čerpací stanice v obci Klenčí pod Čerchovem, kdy chtěl za použití spreje odcizit z pokladny finanční hotovost v době, kdy by ji obsluha otevřela. Ženě stříkl do obličeje sprej a utekl směrem do pole.

Ve všech uvedených případech dvaačtyřicetiletý muž dovezl oba mladíky na místa činu, přiměl nejmladšího komplice ke spáchání těchto skutků, předal mu pistoli a sprej, přičemž dvacetiletý kumpán nejprve vešel do prodejen, aby zjistil, že se tam nenachází žádná jiná osoba a poté dal nejmladšímu znamení rukou, že můžu do prodejny vstoupit.

Všichni tři byli obviněni ze spáchání trestných činů krádež a loupež. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na vzetí všech tří obviněných do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak byli vzati do vazby.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Dagmar Brožová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce