TOPlist

FOTO: Nákladní vozidlo narazilo do domu, značně mu porušilo statiku

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k pomoci po dopravní nehodě nákladního vozidla převážející štěrk. Po kolizi došlo k nárazu do rohu rodinného domku v obci Renoty nedaleko Uničova a hrozilo zřícení jednopatrové budovy.

Informaci o hrozící destrukci objektu po nárazu vozidla tovární značky Tatra přijala linka tísňové pomoci v pondělí 2.12. v 15:42. Hasiči na místě provedli nutná bezpečností opatření. Následovalo důkladné přezkoumání i uvnitř objektu s vyloučením možné přítomnosti osob. Vzhledem k situaci hasiči asistovali při řízení provozu na komunikaci. Z nákladního vozidla po nárazu neunikaly žádné provozní kapaliny.

Na místo byl rovněž povolán statik, ten v komunikaci z hasiči navrhnul bezpečností opatření a zajištění pro vyproštění nákladního automobilu. Po dohodě s místostarostou obce došlo k zajištění firmy pro zabezpečení objektu před destrukcí. Po skončení této činnosti bude vozidlo vyproštěno těžkou technikou specializované společnosti ( ta je již na místě ).

no images were found


[tiskovka]Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
FOTO: HZS OLK[/tiskovka]

Inzerce