TOPlist

FOTO: Na Rakovnicku proběhl krajský přebor ve střelbě

Dne 10. června 2014 pořádalo krajské ředitelství na střelnici Ruda v Rakovníku přebor ve střelbě ze služební zbraně. Celkem 41 policistů a 3 policistky téměř ze všech územních odborů změřili své schopnosti v soutěži jednotlivců, kde na ně čekaly tři disciplíny.

Na prvním stanovišti s názvem Prezident měli za úkol střílet do tří papírových terčů s cílem zasáhnout nejvyšší počet bodů čtyřmi ranami s přebitím. U druhého stanoviště s názvem Kuželky, kde byly postaveny kovové terče různých velikostí, rozestavěny do tvaru postavení kuželek, byl hlavním cílem sestřelit co nejvíce těchto terčů v co nejkratší době.

Poslední disciplínou bylo stanoviště nazvané Rozcvička, kdy střelci vystřídali několik poloh. Úkolem byla střelba vleže, přemístění se k dalšímu terči, střelba ve stoje, další přesun a střelba z kleku. Zasáhnout museli vždy jeden papírový terč a sestřelit jeden kovový terč. Projít všechny tyto disciplíny nebylo vůbec jednoduché, soutěžící byli pod přísným dohledem policejních instruktorů, kteří hlídali každé jejich pochybení, za které by byli diskvalifikováni. Ani jeden z policistů však žádnou chybu neudělal.
Po ukončení soutěže byli slavnostně vyhlášeni vítězové.

Na prvním místě se umístil nprap. Petr Zlatohlávek ŠPS OSP Kolín.
Druhé místo obsadil prap. Bc. Jaroslav Brand OOP Příbram.
Třetí místo vybojoval npor. Mgr. Miloslav Houdek VO OOP Kolín.

V ženské kategorii zvítězila nstržm. Bc. Šárka Antropiusová DI Příbram

Vítězům byly předány medaile, poháry a drobné ceny od sponzorů soutěže např. nůž, svítilna apod. Policista, který byl na posledním místě dostal cenu útěchy, kterou byl hrnek s logem sponzora. Za účast dostali všichni policisté přívěsky na klíče a propisky.
Vítěz celé soutěže se stal přeborníkem krajského ředitelství pro rok 2014.

no images were found


[tiskovka]nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce