TOPlist

FOTO: Na havarované vozidlo na Vsetínsku spadl velký kámen

O velkém štěstí může hovořit šestadvacetiletý řidič z Rožnova p. R., který havaroval v neděli brzy ráno v Horní Bečvě v silně podnapilém stavu do koryta Bečvy. Před pádem do koryta řeky řidič s vozidlem narazil do obrovského kamene, který se uvolnil a spadl na kapotu vozidla. Řidič vyvázl bez zranění.

Nehoda se stala v neděli o půl třetí ráno na silnici třetí třídy v Horní Bečvě v místech zvaných za lomem. Šestadvacetiletý řidič, který vlastní řidičský průkaz teprve tři měsíce, jel v silně podnapilém stavu s vozidlem zn. Daihatsu z kopce dolů směrem k přehradě. Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl v důsledku rychlé jízdy a podnapilosti řízení vozidla, ve smyku vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do obrovského kamene. Vozidlo se po nárazu převrátilo ze srázu přes střechu do koryta Rožnovské Bečvy.

Kámen se po nárazu uvolnil a sesunul se rovněž do řeky, kde dopadl na přední kapotu havarovaného vozidla. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. Přivolaní policisté s ním provedli dechovou zkoušku, při které muž nadýchal 1,77 promile, proto mu policisté zadrželi řidičský průkaz a samozřejmě zakázali další jízdu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Lenka Javorková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce