TOPlist

FOTO: Na dálnici D5 se rozdávala nealko piva

Při pondělní dopolední preventivní akci zaměřené na alkohol za volantem na dálnici D5 14km směr Praha dopravní policisté dálničního oddělení Rudná společně se zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven v modrých reflexních vestách během tříhodinové akce zkontrolovali přes čtyři desítky řidičů, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR za přítomnosti pracovnice Preventivně informační skupiny PČR Beroun a provedenou dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu v dechu prokázali, že před jízdou nepožili alkohol.

Při preventivní akci byli dechovou zkouškou podrobováni řidiči autobusů, osobních i nákladních vozidel, u vozidel byl také kontrolován technický stav, dálniční známky. U jednoho z řidičů byla zjištěna neplatná dálniční známka a dopravní policisté mu za jeho přestupek na místě uložili blokovou pokutu.

Policisté varují řidiče, aby za volat vozidla sedali vždy odpočatí, vzhledem ke klimatickým podmínkám, dochází u řidičů k častější nepozornosti a ta má za příčinu zvýšení dopravních nehod. Při delších cestách dělejte častější přestávky, cestu naplánujte, poslouchejte informace o dopravní situaci.

no images were found


FOTO: PČR Beroun

Inzerce