TOPlist

FOTO: Muži prořezávali stromy, jeden z nich spadl ze sedmimetrové výšky

Dva muži v neděli prořezávali na soukromém pozemku, po údajném předchozím svolení majitele, v Březové – Olešku na Praze západ stromy, přičemž ze stromů chtěli sundat i jmelí. V jednu chvíli se však pod mužem prolomila větev a on spadl ze zhruba sedmimetrové výšky.

Na místo okamžitě vyrazila posádka ZZS Středočeského kraje, hlídka OO PČR Jílové u Prahy a vzlétl rovněž vrtulník LZS z Prahy.

Muž (20 let) po pádu sice cítil své nohy, ale nemohl s nimi vůbec hýbat. S vážným zraněním byl pozemní posádkou ZZS transportován k vrtulníku a tím byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.

Policisté případ prošetřují. Podle prvotních informací měl mít muž hlášeno trvalé bydliště na tamním obecním úřadě. Majiteli pozemku pomáhá dlouhodobě právě prořezáváním stromů. V době nehody měl být jištěn lanem, nicméně větev, na které lano bylo, si muž podřezal.

Z dechu muže byl cítit alkohol, údajně měl vypít před pádem větší množství piv. Následným šetřením navíc policisté zjistili, že je muž celostátně hledanou osobou, a to pro trestné činy výtržnictví a vydírání.

no images were found

Inzerce