TOPlist

FOTO: Muž v Havířově hrozil, že se zastřelí, zasahovala zásahová jednotka i SPJ

Ve středu krátce před jednadvacátou hodinou operační důstojník přijal telefonát. Volající muž řekl, že má zbraň a že se chce zastřelit. Policisté neprodleně vyjeli k domu na Národní třídě v Havířově. Na místě zjistili, že v okně jednoho bytu je muž se zbraní v ruce. Na místo byla povolána posila, další policisté a strážníci. Z bezpečnostních důvodů zajistili okolí domu, obyvatelé domu upozornili, aby nevycházeli, otevírali okna a nezdržovali se u nich. V přilehlých ulicích zastavili dopravu. Mezitím byl slyšet výstřel. Muž požadoval, aby za ním přijel jeho kamarád.

K zásahu byli povoláni i policisté zásahové jednotky, Speciální pořádkové jednotky a vyjednavači. Po příjezdu vyjednavači s mužem začali komunikovat a snažili se navázat kontakt. Jejich snaha nebyla úspěšná. K zákroku musela přistoupit zásahová jednotka.

Za nějakou dobu se podařilo 49letého muže v bytě zajistit. Během domovní prohlídky byla zajištěna lovecká kulovnice, ráže 7,62 mm a 13 nábojů. Podezřelý muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Naměřeno mu bylo 1,7 promile.

Ke zranění civilních osob nedošlo, jeden policista byl pokousán mužovým psem. Jeho zranění je povrchové. Motiv jeho jednání prozatím neznáme. Dnes, po jeho vystřízlivění, kriminalisté budou pokračovat. Ještě v noci byly zahájeny úkony trestního řízení přečinu nedovolené ozbrojování.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Zlatuše Viačková
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce