TOPlist

FOTO: Muž v Brně střílel na frekventovaném místě, zakročili policisté

Nemilé překvapení nachystal v sobotu kolemjdoucím čtyřicetiletý muž z Brna. Vyrazit si za hezkého počasí do Obřan a dále do Bílovic není nic neobvyklého a stejný nápad dostal i on. Údajně kvůli bezpečnosti si sebou vzal i pistoli, kterou si pořídil před nedávnem proto, aby měl větší šanci při získání zaměstnání.

Příliš toho nesnědl a po cestě si dal v restauraci dvě dvanáctistupňová piva. Cestu do Bílovic si pak rozmyslel a vracel se zpět ke konečné tramvaje v Obřanech. Zde ho opět zlákala restaurace a požil opět dvě dvanáctistupňová piva. V prostoru konečné zastávky pak z nepochopitelných důvodů a v podnapilém stavu (při zadržení nadýchal 2 promile)vystřelil z pistole směrem ke stromu. Zřejmě si nevšiml, jestli se trefil, tak popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil.

To už střelbu z ostré zbraně hlásilo na linku 158 několik svědků. Muže odmítla přepravit řidička tramvaje, tak se směrem k centru vydal pěšky. Zpovzdálí ho sledovali svědci, operační důstojník tak mohl navigovat hlídky, které i díky tomu mohly vybrat nejvhodnější místo k zákroku. Hlídka OOP Brno-sever kolem muže z taktických důvodů projela, otočila se a jistila situaci zezadu. Policisté z Oddělení hlídkové služby proto mohli provést bleskový zákrok.

Muž při pohledu na zakročující policisty zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Vzápětí se už díval do hlavní služebních zbraní a poté už přesně plnil pokyny strážců zákona.

Policisté mu po osobní prohlídce odebrali zbraň a v poutech putoval na služebnu. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravní řízení se zadržením pro trestný čin výtržnictví. Soud muže potrestal mimo jiné také propadnutím zbraně. Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu.

no images were found


[tiskovka]por. Pavel Šváb
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce