TOPlist

FOTO: Muž skončil vysypaný v popelářském voze, přežil

Bylo krátce po deváté hodině, když operátoři linky tísňového volání přijali oznámení o těžkém zranění zřejmě devětačtyřicetiletého muže. K tomu mělo dojít v Šimáčkově ulici, kam přijeli popeláři vyvézt kontejnery směsného odpadu. Po vysypání jedné z těchto velkoobjemových nádob se z útrob popelářského auta ozval značně hlasitý křik.

Na ten pracovníci komunálních služeb okamžitě reagovali a zastavili chod přítlačného lisu. Tato reakce doslova zachránila muži uvnitř život. Nicméně i tak se událost neobešla bez zranění. Zaklíněného Čecha museli z vozu nejprve vyprostit hasiči, kteří ho následně s vážným zraněním dolních končetin předali přítomným záchranářům. Celou událost nyní prošetřují kriminalisté prvního policejního obvodu pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Tento případ ale není jediný svého druhu, který od začátku tohoto týdne pražští policisté řešili. K podobné situaci muži zákona vyjížděli už v úterý chvíli před sedmou hodinou ráno do ulice Za Knotem. Tam skončil v útrobách vozu určeného na svoz tříděného odpadu, konkrétně papíru, muž bez trvalejšího přístřešku. Jeho velikým štěstím bylo, že toto auto není vybaveno přítlačným lisem jako v předchozím případě. Proto celá událost neskončila žádným fatálním, nebo jinak zásadním zraněním, ale pouze natržením boltce ucha „vysypaného“ muže.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce