TOPlist

FOTO: Muž si vymyslel loupežné přepadení, zranil se sám

Jihočeská policie v pátek informovala veřejnost o loupežném přepadení, ke kterému mělo dojít ve čtvrtek v podvečer na Jiráskově nábřeží pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích.

Českobudějovičtí kriminalisté se případem intenzivně zabývali, z provedeného šetření a zjištěných indicií začali zjišťovat drobné nesrovnalosti. Loupež mohla být také smyšlená.

Poškozený kriminalistům uvedl, že pachatelem byl muž tmavé pleti, který na něj zaútočil nožem, bodl ho do břicha, okradl ho a utekl směrem k letní plovárně.

Pachatel mu měl odcizit peněženku a mobilní telefon. Kriminalisté poblíž místa činu nalezli peněženku a vyslali na místo činu policejního specialistu-potápěče ze zásahové jednotky. Policejní specialista důsledně prohledal dno řeky Vltavy. V krátké době se mu podařilo nalézt nůž i mobilní telefon.

Kriminalisté poté provedli další šetření a výslechy. Zjistili, že nalezený nůž patří přepadenému. Následoval další rozhovor s poškozeným, který pod tíhou důkazů kriminalistům přiznal, že si skutek vymyslel. Řešil tak své osobní problémy. Nožem na označeném místě zranil sám sebe.

Kriminalisté odhalili lež a případ „loupeže“ bude odložen.

no images were found


FOTO: PČR

Inzerce