TOPlist

FOTO: Muž si ustlal na zajištěné dodávce, policisté ho měli napadnout

Již v jednom z našich předchozích článků jsme se zmiňovali o zajištěném vozidle v Kollárově ulici v Plzni, kdy policisté zajistili vozidlo neřidiče se zákazem a ještě k tomu pozitivního na alkohol.

Toto vozidlo zřejmě přitahuje problémy, protože se v sobotu ve dvě ráno na jeho střeše rozhodl přespat opilec. Na místo dorazila hlídka policie, ta muže několikrát vyzvala, aby slezl. Mladík slezl, poté ovšem došlo k situaci, ke které se vyjádříme detailněji.

Mladík s policií poměrně spolupracoval, ale jevil známky silné opilosti. Během hovoru s policisty vrávoral a v jednom okamžiku zavrávoral více a přepadl směrem k policistovi. Maminkám by to nejspíš připomnělo miminko dělající hlavičkou „duci-duci“.

Šlo o neškodnou opileckou nemotornost. Policista mladíka neškodně odstrčil a napomenul ho výrazem „stůjte alespoň rovně když s Vámi mluvím“, mladík odpověděl „promiňte“ a zřejmě chtěl dál pokračoval ve vysvětlování svého výstupu na vozidlo.

Do situace se však vložil „čumil“, který vše pozoroval z chodníku a zřejmě se dobře bavil. Začal na policisty pořvávat a obviňovat je z napadení, jak se později ukázalo, svého kamaráda. Našemu redaktorovi se to zdálo neuvěřitelné, protože od místa konfliktu stál zhruba 3 metry. Policisté se zprvu druhému muži pokusili vysvětlit že jde o nedorozumění, ale muž zcela bezostyšně začal pořvávat cosi o zapomenutí facky když kamaráda pustí domů.

Zajištěný auto-lezec pochopil, že má šanci, a ke kamarádovi se přidal s tvrzením, že byl bit. Komické bylo, že ačkoli druhý muž mluvil o facce, první muž si držel břicho. Teprve po minutě si to uvědomil a ruce snaživě přemístil na obličej. I z naší fotodokumentace je naprosto zřetelně vidět, že k jakémukoli úderu nedošlo.

Policisté samozřejmě změnili chování a z moci úřední vyzvali zajištěného k následování na PAZS a druhého, aby poodstoupil. Muži neuposlechli a policisté výzvu asi 3x opakovali. Teprve když policista zvýšil tón hlasu, oba muži výzvu uposlechli. Druhý muž si chtěl stěžovat a proto mu policista ukázal své číslo předpisově umístěné na kombinéze, dále mu sdělil, že stížnost může podat na čísle 158.

Vozidlo policie se zajištěným následně odjelo. Za naším redaktorem ve „firemním“ tričku s nápisem POLICEJNÍ TÝDENÍK přistoupila žena, která také stála v hloučku přihlížejících a řekla, že situaci viděla, a že by v případě nutnosti vše dosvědčila. Zapsali jsme si její telefon a tento údaj předali policii.

Možná teď přemýšlíte, proč jsme takovou banalitu takto podrobně rozepsali. Důvod je ale jednoduchý. Dnes si na policistu dovolí skoro každý. Drze lhát do očí zřejmě považují lidé za samozřejmé. Uvádíme tedy celou situaci velmi podrobně, aby si čtenáři mohli udělat „obrázek svým pohledem“.

no images were found

Inzerce