TOPlist

FOTO: Muž se zákazem řízení a v kradeném voze ujížděl hlídce PMJ

Chvíli před tři čtvrtě na deset večer si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v sobotu na Cínovecké ulici v Praze podezřelého auta. Podle jeho registrační značky zjistili, že jde o vůz, který už několik dní postrádá jeho oprávněný majitel. Proto se policisté rozhodli vozidlo zastavit a zkontrolovat.

Jeho řidič, jakmile spatřil policejní vůz, začal zrychlovat ve snaze mužům zákona ujet. To bylo pro policisty určitým důkazem toho, že si je řidič vědom, že není z jeho strany vše až tolik košer. Do pronásledování se následně zapojily i další hlídky policistů pohotovostní motorizované jednotky a kolegové ze Středních Čech. Honička samotná, trvající několik desítek minut, nakonec skončila v poli nedaleko obce Mlčechvosty.

Tam také policisté sedmačtyřicetiletého řidiče zadrželi. Ten následně potvrdil, že velice dobře ví, že jede v odcizeném vozidle. Dále k jeho osobě policisté zjistili, že za volantem sedí neoprávněně, neboť má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. I tohoto faktu si byl zadržený velice dobře vědom. Česky hovořící muž následně skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a neoprávněného užívání cizí věci.

Za tyto trestné činy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce