TOPlist

FOTO: Muž se před policisty schoval pod postelí, nechtěl do vězení

Okresní soud Kutná Hora vydal příkaz k dodání do výkonu trestu na dvaačtyřicetiletého muže. Ten se nástupu záměrně vyhýbal několik dní.

Čáslavští policisté nejprve vypátrali matku odsouzeného, která měla náhradní klíče od jeho bytu, v kterém se měl údajně ukrývat. Jejím prostřednictvím se pokusili do bytu za její přítomnosti dostat. Klíče zevnitř bytu, znemožnili vstup dovnitř. V pronajatém bytě bydlel muž sám a nikdy nikomu neotvíral. Telefonický hovor matky a syna, policisty utvrdil v tom, že se hledaný muž skutečně nachází v bytě a úmyslně odmítá policistům otevřít. Nepomohly ani opakované výzvy k opuštění úkrytu s apelem na připravované násilné vniknutí do bytu.

Policisté využili ustanovení dle zákona o Policii ČR, a na místo proto přivolali hasiče, kteří si s nedobytným zámkem hravě poradili. Hledaný muž se před policisty schovával v posteli. Na místě byl zadržen a předveden na policejní služebnu. Ještě téhož dne 21. března 2014 byl policisty eskortován do vězeňského zařízení v Brně.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce