TOPlist

FOTO: Muž se pokoušel dostat na cizí pozemky, strážníkům ujížděl

Dne 28.11.2013 ve 20.30 hodin telefonicky oznámil občan z městské části Dubce, že v ul. Sluneční v Mladé Boleslavi zaparkovalo vozidlo Škoda Octavia Combi, hnědé barvy. Z vozidla vystoupil mladík, který zkouší zabezpečení vstupních dveří na pozemky k jednotlivým domkům. Na místo byla vyslána hlídka strážníků pořádkové služby, která vozidlo v uvedené lokalitě zaregistrovala.

Strážníci se pokusili za pomocí světelné signalizace s nápisem STOP vozidlo zastavit, řidič však reagoval tak, že před hlídkou strážníků ujížděl nepřiměřenou rychlostí do příměstské části Bezděčín, kde následně odbočil na rychlostní komunikaci R-10 ve směru na Liberec. Při výjezdu na R-10 narazil do svodidel, přesto se mu podařilo v nebezpečné jízdě pokračovat.

Na nepřetržité výzvy strážníků opětovně nereagoval. K pronásledování vozidla se připojila i druhá hlídka pořádkové služby MP. Hlídky společně vozidlo doprovázely s použitím světelné a zvukové signalizace po komunikaci R-10 s tím, aby před nebezpečnou jízdou uvedeného vozidla varovaly ostatní účastníky silničního provozu. OD MP byl ve spojení jak s pronásledujícími hlídkami, tak s OD PČR, kterému udával aktuální polohu a informoval o stavu věci.

Hlídky MP nebezpečné vozidlo v souladu se zákonem, kdy je započatý úkon ve městě možno dokončit mimo katastr, pronásledovaly až do lokality u Příšovic, kdy řidič z R-10 odbočil a strážníkům se vozidlo podařilo bezpečně zablokovat. Vizuální kontrolou strážníci zaregistrovali na místě spolujezdce krátkou střelnou zbraň, z tohoto důvodu za pomocí hmatu a chvatu řidiče zpacifikovali a následně mu byly přiloženy pouta.

Na místo se poté dostavila hlídka Policie ČR, která provedla u dvacetiletého mladíka orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,5 promile alkoholu. Věc je nadále v šetření Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]vrch.kom.Kypta Tomáš
ředitel
MP Mladá Boleslav
FOTO: MP Mladá Boleslav[/tiskovka]

Inzerce