TOPlist

Muž osočil policisty z napadení, ti však celou věc uvádí na pravou míru

Sociálními sítěmi se šíří vyjádření cizince, který tvrdí, že přišel na sokolovské obvodní oddělení PČR s prosbou o pomoc. Místo toho však byl dle svých slov bezdůvodně napaden. Už tato informace sama o sobě zavání velkou nelogičností. Proč by policista napadal bezdůvodně člověka, který přijde na oddělení. Navíc v době inspekcí a kontrolních orgánů… Nicméně pojďme se na celý „případ“ podívat ze všech úhlů pohledu.

Vyjádření údajně napadeného muže:
Pomáhat a chránit????tak proč jsem dopadl takhle,když jsem 1.11 2014 přišel v Sokolově na Policii a chtěl pomoc???ne každý kdo přijde na stanici a je z něj cítit alkohol,musí být agresivní.nikdy jsem neměl žádný problem s policií a mám čistý trestní rejstřík..přišel jsem pro pomoc a proto,že ze mě cítili alkohol,chovali se velice neochotně a vyhazovali mě ze stanice..pak mě srazili na zem a nasadili pouta,odtáhli mě do nějaké kanceláře a hodili mě na zem,nastříkali mi pepřák do obličeje a dali mi pěknou nakládačku.odvezli mě na záchytku,svlíkli mě do naha a znova mi nastříkali pepřák do obličeje a také na přirozeni a znova mě zbili a přivázali k posteli.nikdy před tím jsem na záchytce nebyl..takhle by to fungovat vůbec nemělo..když má policie pomáhat a chránit,tak proč jsem místo pomoci dostal a skončil na záchytce????

Vyjádření policejní mluvčí Kateřiny Krejčí:
V sobotu 1. listopadu v 7.40 hodin ráno se do služebny Sokolov-město dostavil zjevně silně podnapilý muž s tím, že se pohádal se svojí manželkou a že žádá, aby jej za to zavřeli. Policisté jej znali jako místního občana, sportovce a od samého počátku se jej snažili slovně zklidnit a žádali jej, aby se šel domů vyspat. Na chvíli se za ním do budovy policie dostavila i jeho žena, žádala jej o totéž. Po zjištění, že se s ním nedomluví, z oddělení odešla. Muž pokračoval v agresivní komunikaci, odmítal oddělení opustit a začal policisty urážet silně neslušnými výrazy a nadávkami. Na výzvy, aby svého nezákonného jednání zanechal a opustil útvar, však nereagoval, a proto proti němu byly po cca 20 minutách marných výzev použity donucovací prostředky a byl převezen k vystřízlivění na záchytnou stanici. Při služebním zákroku došlo vzhledem k aktivnímu odporu občana k jeho drobnému poranění, proto byla okamžitě nadřízenými prověřována oprávněnost použití donucovacích prostředků a nebylo shledáno závad v postupu policistů.

Policie nepokládá za možné, aby na policejní služebnu přicházeli podnapilí lidé žádající nemožné, nadávající policistům do kreténů, debilů, idiotů či používající vůči nim další neslušné výrazy a policisté by jim v jejich jednání nezabránili, třeba i za použití síly v souladu s platným zákonem.

Tvrzení občana uvedená ve článku o jeho bezdůvodném zbití policisty prověřuje po jeho uveřejnění odbor vnitřní kontroly krajského ředitelství. Teprve na základě objektivního prošetření celé věci bude přijato rozhodnutí, kdo a čím porušil zákon.

Vyjádření ZZS Karlovarského kraje prostřednictvím tiskové mluvčí Petry Bakurové:
Nechceme a nemáme kompetenci se vyjadřovat k příběhu, který se odehrál před umístěním na záchytnou stanici. Nicméně cítíme, že je potřeba uvést věci, resp. informace na pravou míru, co se týká dění od umístění na záchytnou stanici, kterou zajišťuje zdravotnická záchranná služba a která je v textu zmíněna. Zejména pro ty, kteří přidávali komentáře k hodně zkreslenému textu A. Aleburu na sociálních sítích.

Samozřejmě není pravidlem, že ten, kdo je opilý, je agresivní. Nicméně autor od první minuty po příjezdu na protialkoholní záchytnou stanici odmítal spolupracovat, odmítl odběry na zjištění hladiny alkoholu v krvi, odmítl i lékařské vyšetření a byl agresivní. Pomoc policie, konkrétně policistů Policie ČR Sokolov, byla nezbytná a vyžádali si ji naši zdravotníci potom, co klient nejprve poškodil WC v prostorách záchytky, nadával a řval. Zásah policie, kterou jsme museli volat, opravdu proběhl a opravdu byl použit i pepřový sprej, ale autor nějak zapomněl v příspěvku popsat proč. Bylo to proto, že vytrhl z WC splachovadlo a začal jím policisty napadat a vyzýval je ke střelbě.

Co se týče zajištění klienta, jak udává: „přivázali mě k posteli“. I toto se opravduSvé vyjádření dal stalo, ale jen kvůli tomu, že klient roztrhal prostěradlo, uvázal z něj smyčku a vykřikoval, že se oběsí. Klient se následně odkurtoval a přesvědčoval personál, že bude již klidný. Vzápětí nato se 2x rozběhl proti mřížím na okně a strkal do nich hlavu a opět byl agresivní. A tak jsme opět žádali Policii ČR o pomoc. Toto proběhlo během 3 hodin, po kterých se klient uklidnil a usnul.

Inzerce