TOPlist

FOTO: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho policisté z SPJ

V Havířově policisté během víkendu měli napilno. Od pátku dohlíželi na klidný, nikterak narušený, průběh slavností. Mimo jiné řešili různě závažnou trestnou činnost. V sobotu se v havířovských ulicích pohyboval muž se zbraní. Po několika hodinách, nasazení místních policistů, zásahovky i speciální pořádkové jednoty, byl zadržen.

Nejzávažnější skutek se stal hned v sobotu po deváté hodině dopoledne. Tento případ začal na ulici 1. Máje v městské části Město. Muž ve věku 37 let násilně vnikl do zavazadlového prostoru osobního vozidla Škoda Superb a odcizil střelnou zbraň zn. Glock, ráže 9 mm Luger. Vzal i náboje, značkové sportovní oblečení, pár kusů zábavní pyrotechniky, doklady, platební kartu videokameru a další osobní věci. Majiteli krádeží způsobil škodu ve výši 17 600 Kč.

Po vloupání utekl a pohyboval se po ulicích města. Po oznámení do města byla povolána zásahová jednotka kraje. Hned nato policisté obou havířovských obvodních oddělení, Speciální pořádkové jednotky Ostrava a policejní zásahovka po podezřelém ozbrojeném muži usilovně pátrali.

Krátce po dvacáté hodině, podezřelého muže hlídka šumbarského policejní oddělení vypátrala a ve spolupráci s policisty speciální pořádkové jednotky muže zadržela. Odcizená zbraň i s náboji byla u muže nalezena.

Zadržený podezřelý má celkem 15 záznamů v rejstříku trestu. Se svou kriminální kariérou začal už v 17 letech. Po zadržení a během procesních úkonů, kriminalisté postupně pachateli prokázali další trestnou činnost. Ve čtvrtek 4.9. kolem půl deváté večer na Školní ulici v Havířově – Šumbarku odcizil z balkonu volně odstavené jízdní kolo v hodnotě 9 000 Kč. Následující den na ulici Konzumní rozbil okno předních dveří osobního vozidla Škoda CitiGo. Uvnitř odcizil navigaci v hodnotě 7 000 Kč. Poškozením způsobil škodu ve výši 5 000 Kč. Další skutky, kterých se mohl dopustit, budou kriminalisté prověřovat.

Na recidivistu bude během dnešního dopoledne podán návrh na jeho vazební stíhání.

Muž, vlastník vozidla, ze kterého byla odcizena zbraň, se bude také zpovídat a pravděpodobně ho čekají sankce. I když svoji zbraň má legálně drženou, splnil i náležitosti k vlastnictví zbrojního průkazu, jeho nerozvážné rozhodnutí uložit si zbraň ve vozidle, bude řešeno správním orgánem. Majitel zbraně je podle litery zákona povinen zabezpečit zbraň, průkaz i náboje proti odcizení.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Zlatuše Viačková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce