TOPlist

FOTO: Muž měl v Krnově střílet na několik aut, policisté ho zadrželi v domě

V úterý 15. dubna v noci přijali krnovští policisté oznámení o střelbě na sídlišti. Po dojetí na místo zjistili, že jedno ze zaparkovaných aut je prostříleno. Policisté zajistili a zabezpečili prostor a pokračovali v prohledávání místa a přilehlého okolí. Během této prohlídky dohledali dalších sedm automobilů poničených střelbou.

Již během prohledávání místa začala také mravenčí práce ve vytipování místa, ze kterého mohlo být stříleno a v prověřování, která osoba mohla zbraň použít. Během několika málo hodin se dostavil výsledek a policisté měli dostatek informace vedoucí k možnému pachateli.

Vzhledem k situaci, kterou policisté vyhodnotili jako rizikovou, byla přivolána zásahová jednotka krajského ředitelství. Vzhledem k lokalitě byli před samotným zákrokem evakuováni obyvatelé přilehlých bytů a žáci místní školy. Na základě souhlasu státního zástupce se zadržením podezřelého policisté zásahové jednotky vnikli do prostoru, kde se čtyřiačtyřicetiletý muž zdržoval, zadrželi ho a předvedli na obvodní oddělení.

Během profesionálně provedeného zákroku nebyl nikdo zraněn. Můžeme konstatovat, bylo jen dílem náhody, že při noční střelbě nikdo z obyvatel sídliště nebyl zraněn, případně nedošlo k fatálním následkům.

V současnosti probíhají veškeré náležitosti spojené s prověřováním události. S podezřelým mužem je sepisována výpověď, na základě souhlasu soudce budou uskutečněny prohlídky bytových a nebytových prostor. Policisté také zjišťují škody způsobené na poškozených automobilech.

V tuto chvíli je muž podezřelý ze spáchání tří trestných činů, a to poškozování cizí věci, výtržnictví a nedovolené ozbrojování.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Daniela Vlčková
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce