TOPlist

FOTO: Muž měl nastoupit do výkonu trestu, místo toho se zabarikádoval v bytě

V pátek v podvečer přijali operátoři tísňové linky 158 informaci o tom, že v jednom z bytů v Křižíkově ulici je společně se svou přítelkyní zabarikádovaný ozbrojený muž. U sebe měl mít nůž a dokonce i ruční granát.

Policisté z místního oddělení Jarov, kteří si pro celostátně hledaného přišli, tak okamžitě na pomoc přivolali pražskou zásahovou jednotku s vyjednavačem, na místo rovněž mířil i pyrotechnik a detektivové. Hlídky mezitím evakuovaly obyvatele domu a jakmile dorazil na místo velitel výjezdové skupiny kriminalistů, pokusil se ještě před příjezdem vyjednavače s hledaným mužem promluvit.

Ten ho nakonec po několika minutách pustil domů, kde se nechal nakonec spoutat a vyvést před dům. Tam už si ho pak převzali detektivové, kteří s ním provedli důležité úkony a poté ho umístí do věznice na Pankráci.

V evidencích policisté zjistili, že Obvodní soud pro Prahu 3 vydal 24. září na jednatřicetiletého muže příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za krádeže vloupáním do bytů a sklepů. Podle zasahujících policistů se nejednalo o funkční granát, ale pouze o atrapu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce