TOPlist

FOTO: Muž láhvemi zaútočil na prodavačky a policisty, ti muže postřelili

Posádka záchranné služby byla společně s hlídkou MO PČR Wilsonovo nádraží vyslána k napadení obsluhy obchodu v prostorách Hlavního nádraží v Praze.

Policisté po svém příchodu spatřili spoře oděného 18 letého mladíka, ten byl na první pohled pod vlivem omamných látek (alkohol, nebo drogy). Mladík rozbitou skleněnou láhví ohrožoval jednu z prodavaček, po druhé pak házel skleněné láhve s alkoholem.

Mladík s policisty nespolupracoval, nedbal zákonných výzev a nehodlal uposlechnout. Svou agresi poté mladík obrátil i vůči policistům, které napadl. Policisté užili donucovacího prostředku hrozby služební zbraní, útok mladíka se skleněnými láhvemi však přetrvával. Jeden z policistů proto vystřelil ze své služební zbraně, čímž útok zastavil a mladíka zneškodnil. Díky jeho pohotové reakci nebyl nikdo z dalších přítomných osob zraněn.

Jedna z prodavaček utrpěla řezné poranění od láhve v oblasti hlavy, mladík pak utrpěl poranění v oblasti rukou a břicha. Na místo byla vyslána další posádka ZZS hl.m. Prahy, včetně lékaře a inspektora provozu. Na místo se sjely rovněž další posilové hlídky PČR.

K místu se dostavily vyšetřovací orgány – Odbor vnitřní kontroly PČR a Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na nádraží dorazila také výjezdová skupina krajských kriminalistů a balistik. Případ je nadále v šetření.

no images were found

Inzerce